Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.

Hakkımızda

ikram Zeytin A.S. tamamı ile öz sermayesi ile alımlarını ve yatırımlarını çalısanlarının da alın teri ile harmanlayarak büyüyen ve güçlenen bir markadır

Şirketimiz İkram Gıda 1982 yılında ilk faaliyetlerine küçük ölçekte başlamış ve 1998 yılında babamız Sayın Ahmet Yıldız tarafından kurulmuştur. Şirket kuruluşundan sonra 2003 yılında Gemlik Umurbey Organize Sanayi bölgesin de 3.500 m2’ si kapalı olmak üzere toplamda 5.000 m2 olarak ilk fabrikamız kurulmuştur. 2022 yılı başında, Akhisar ilçesindeki Zeytin İhtisas OSB sınırları içinde, 13.000 m2’si kapalı, 6.000m2’si açık olmak üzere toplam 19.000 m2’lik fabrikamız sektörün en büyük tesislerinden biri olarak üretime geçmiştir. Şirketimiz Hasat döneminde ihtiyacı olan ürünleri, gıda tüzüğüne uygun şartlarda muhafaza etmektedir.
İkram Gıda A.Ş. Faaliyetlerini daha sağlıklı yürütmek için, 2005 yılında İstanbul Bayrampaşa Mega Center’ da üst yönetim Pazarlama ofisini faaliyete geçirmiştir. Şirketimiz yurt içindeki önde gelen Gurme marketlere, ikram şirketlerine, Horeca gruplarına, yemek fabrikalarına, özellikli marketlere ürünlerini vererek müşteri teveccühünü kazanmıştır. Bu durumu artarak devam eden satışlarımız ile teyit etmekteyiz. İkram Gıda A.Ş. yurt içi satış faaliyetlerine devam ederken yaptığı pazar araştırmaları neticesinde, yurt dışından gelen talepleri de değerlendirmeye alarak, 2010 yılında milli ürünümüz olan zeytin çeşitlerini Avrupa, Orta Asya, Orta Doğu ve Amerika kıtasın da ortalamada 23 ülkeye ihraç etmeye başlamıştır. Bugün yurtdışında en çok bilinen zeytin markalarından bir tanesidir. İhraç edilen siyah zeytinler minimum 12 ay doğal olarak fermente edildikten sonra ambalajlaması yapılmaktadır.
Kaliteli ürünler ve müşteri teveccühü ile büyüyen İkram Gıda A.Ş. 2021 yılı sonu itibariyle Türkiye’nin en büyük üç zeytin ihracatçısından biri konumuna gelmiştir. Pet grubunda özellikle Avrupa ülkelerinde sektör lideri konumunda bulunan şirketimiz ünvanını 8.4.2016 tarihinden itibaren “İkram Gıda Anonim Şirketi” olarak değiştirmiştir.

İkram Zeytin A.Ş. tamamı ile öz sermayesi ile alımlarını ve yatırımlarını çalışanlarının da alın teri ile harmanlayarak büyüyen ve güçlenen bir markadır. Hasat zamanı Gemlik, İznik, Mudanya, Orhangazi bölgesinde olan Gemlik Tipi zeytinleri Gıda Mühendislerimizin kontrolünde toplatmaktayız. Toplanan ürünler Fermantasyon işlemi boyunca tüm değerlemeleri kayıt atında tutarak üretim planına geçilmektedir. Şirketimizi rakipleri arasında öne çıkartan özelliği, insan sağlığına değer vererek, Gemlik siyah zeytin ürünlerinde katkı, koruyucu madde ve renklendirici kullanmamış olmasındandır. Bir başka değerimizde çok yüksek stok ile çalıştığımız halde ürün kalibresinde boylama yapıldığında tüm ambalajlarda kalibreler birbirine bilimsel olarak kabul görecek değerlerde yakın seyretmektedir.

Zeytin ürününün geçmiş tarihten beri bilinen şifa kaynağı olması yanında kültürümüzde kahvaltının ayrılmaz keyifli bir parçası olarak hayatımızdaki yerini çok önemsiyoruz. Gemlik zeytinleri şeklini yetiştiği coğrafya da bir arada bulunan deniz, orman ve ılıman rüzgârlarından, nefasetini ise, uhrevi olarak işine bağlı olan çalışanlarımızın emeklerinden, geleneksel yapı tadı veren ama modern üretim yöntemlerinden almaktadır. Uludağ İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulun üyesi olan şirketimiz çalışmalarını bilimsel verilerle de desteklemek için ilmi çalışmaları da takip etmektedir. Müşterilerimize olan minnetimizi, işimize saygı duyup hakkını bir tam vererek yerine getirmeye devam edeceğiz.

X